Problemy z regulacją temperatury

Problemy z regulacją temperatury

W pozycji 1 na regulatorze temperatura wody w zbiorniku nie powinna być niższa niż 40°C tj. temperatura punktu rosy spalin. Przy eksploatacji poniżej tej temperatury, w kontakcie gorących spalin z zimną wodą w zbiorniku, następować będzie ich kondensacja w przewodzie spalinowym. Pojawia się wtedy syczenie wody kapiącej na palnik, które zanika po osiągnięciu 40°C.

Nadmierna ilość kamienia kotłowego

Histereza podgrzewacza, czyli różnica między jego zapaleniem a zgaśnięciem, to +/- 14°C. Jeżeli ta różnica jest większa i następuje przegrzanie wody, a po pobraniu gorącej wody palnik główny zapala się bardzo późno, może to świadczyć o nagromadzeniu się w zbiorniku kamienia kotłowego. O obecności kamienia świadczą też słyszalne z wnętrza zbiornika stuki, podczas palenia się palnika głównego podgrzewacza lub po odkręceniu kranu z ciepłą wodą. Kamień powinien zostać usunięty przez wykwalifikowanego instalatora.

Regulator temperatury wody wymaga regulacji

Jeżeli po wypłukaniu podgrzewacza z kamienia temperatura wody nadal jest za wysoka, konieczne może być przeregulowanie zaworu sterująco-zabezpieczającego – w takim przypadku zwróć się o pomoc serwisu.