O firmie

TERMICA jest polską, rodzinną firmą produkcyjną, obecną na rynku od 1985 roku (do roku 2004 pod nazwą Zakład Techniki Cieplnej „TERMO-TECH”).

Wytwarzamy zbiorniki nierdzewne od 80 do 4 000 litrów. Stal cięta jest laserowo i spawana na zrobotyzowanych stanowiskach. Spawy są trawione i pasywowane, a zbiorniki przechodzą próbę ciśnieniową. Cienkościenne gładkie wężownice zapewniają optymalną wymianę ciepła, a energooszczędna izolacja minimalizuje straty ciepła do otoczenia. 

Wszystkie produkty wykonywane są zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej (urządzenia gazowe posiadaja znak CE) i posiadają klasy energetyczne, wymagane przez polskie i europejskie prawo.

Wysoka jakość była zawsze jednym z priorytetów firmy, dlatego TERMICA wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001. Wymienniki i zasobniki posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

Wężownica - Termica
Arkusz Stali Nierdzewnej - Termica
Cięcie laserem stali nierdzewnej - Termica
Robot nawijający blachę stalową - Termica

Stal nierdzewna

Stawiając na wysoką jakość specjalizujemy się w stali nierdzewnej, co gwarantuje ochronę przed korozją i zapewnia długoletnią eksploatację. Nasze zbiorniki nie wymagają stosowania anody ochronnej.

TERMICA stosuje do produkcji zbiorników różne gatunki stali (austenityczne 304 i 316L oraz duplex), zawsze są to atestowane stale renomowanych producentów. W przypadku zbiorników wykonywanych na indywidualne zamówienie stal dobierana jest do potrzeb klienta, np. do wody zdrojowej.

Produkty objęte są gwarancją do 8 lat (w zależności od pojemności), przy czym gwarancja nie jest obwarowana warunkami, jak konieczność płatnego przeglądu czy wymiany anody.

Nasza oferta obejmuje podgrzewacze gazowe i gazowe z wężownicą, wymienniki z jedną lub dwiema wężownicami, wymienniki do pomp ciepła oraz zasobniki bez wężownic i stabilizatory wody. Możliwe są wykonania według indywidualnych uzgodnień.

Wszystkie zbiorniki i wężownice wykonywane są ze stali nierdzewnej. Do wymienników proponujemy dobrane przez nas grzałki elektryczne ze stopu Incoloy.