O firmie

​TERMICA jest polską firmą produkcyjną, obecną na rynku od 1985 roku (do roku 2004 pod nazwą Zakład Techniki Cieplnej "TERMO-TECH").

Budując naszą ofertę śledzimy zmiany na rynku instalacyjnym i potrzeby klientów, zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych. Wytwarzamy zbiorniki od 60 do 4 000 litrów. Te ostatnie, wykonywane ze stali nierdzewnej dobranej do indywidualnych potrzeb i konkurencyjnie wycenione, stanowią świetną alternatywę dla zbiorników emaliowanych. Są pożądane zwłaszcza tam, gdzie wymagany jest wyższy standard higieniczny, np. w służbie zdrowia, branży spożywczej i turystyce.

Wszystkie produkty wykonywane są zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej (urządzenia gazowe posiadają znak CE) i objęte są gwarancją do 8 lat. Wymienniki i zasobniki posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

Wysoka jakość była zawsze jednym z priorytetów firmy, dlatego TERMICA wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001.

 

STAL NIERDZEWNA

Stawiając na wysoką jakość specjalizujemy się w stali nierdzewnej, co gwarantuje ochronę przed korozją i zapewnia długoletnią eksploatację. Nasze zbiorniki nie wymagają stosowania anody ochronnej.

 

TERMICA stosuje do produkcji zbiorników różne gatunki stali, zawsze są to atestowane stale wysokogatunkowe, tylko od europejskich producentów. W przypadku zbiorników wykonywanych na indywidualne zamówienie stal dobierana jest do potrzeb klienta, np. do wody zdrojowej. 

Uzyskana ze zbiornika ze stali nierdzewnej woda jest w pełni higieniczna, co jest niezbędne w przemyśle spożywczym, służbie zdrowia, przedszkolach itd.